Polecamy
    Sklep z odżywkami MegaPower.pl
    W-wa ul. Sobieskiego 22
    W-wa Al. Niepodległości 152
    W-wa ul. Wróbla 2
Sposoby na nabranie masy
Istnieje wiele sposobów na zwiększenie swojej masy ciała. Wielu ludzi ma problem właśnie ze zgubieniem dodatkowych kilogramów ale niektórzy także chcą przytyć a zwłaszcza sportowcy czy siłacze. Bardzo popularnym sposobem gwarantującym nabranie większej masy ciała są odżywki na masę. Są one bardzo różnorodne z różnymi suplementami, produkowane przez różne firmy takie jak Olimp czy inne. Takich produktów jest wiele na rynku. Sposobem na zdobycie paru kilogramów jest także prawidłowe odżywianie się. Zdrowe produkty takie jak jajka, sery czy też nabiał bogate w białko i węglowodany gwarantują zwiększenie swojej masy ciała przy nie dużym nakładzie pieniężnym gdyż nie trzeba wydawać setek złotych na odżywki. Wystarczy jedynie jeść produkty bogate w tłuszcze zwierzęce i białko. Kolejnym naturalnym sposobem na zwiększenie masy ciała jest także jedzenie tak zwanych Fast foodów które wpływają na przyrost masy. Istnieje wiele sposobów na przybranie na wadze zdrowszych lub szkodliwych dla naszego zdrowia.

Odżywki, których należy używać po treningach

odzywki_gainerKażda osoba, która zamierza profesjonalnie i na poważnie zająć się uprawianiem sportu, w pewien sposób ustala sobie grafik swoich ćwiczeń i treningów. Czasami robi to sama, czasami z pomocą trenera, jeżeli nie na siłowni, to w miejscu, w którym wyczynowo uprawia swoją dyscyplinę sportu. Każdy sportowiec powinien wiedzieć, iż mięśnie pracują nie tylko podczas treningu, ale również pomiędzy jednym i kolejnym, kiedy ciało, wydawać by się mogło, jest w stanie spoczynku, ponieważ nie ćwiczy. Właśnie dlatego istnieją specjalistyczne odżywki na masę, które powinno się brać po treningu, aby zapewnić mięśniom właściwy ich rozrost wtedy, kiedy nie ćwiczą. Każdy sportowiec powinien pamiętać, aby wspomagać się odżywkami na masę nie zamiast specjalistycznej diety, ale łącznie z nią. Bardzo ważne jest przyjmowanie takich suplementów diety, jak odżywki na masę, ponieważ skutecznie podnoszą one energię w organizmie, dzięki czemu treningi są skuteczniejsze i mogą być bardziej intensywne. Ważna jest suplementacja diety podczas wysiłku fizycznego i częstego treningu, ale równie ważna jest po nim, kiedy mięśnie się regenerują.

Na rynku do wyboru jest ogromna ilość odżywek, które powinny być przyjmowane po treningu. Mają one ogromny wpływ na szybkość regeneracji mięśni, która jest potrzebna do prawidłowego i wzrostu i nabierania wytrzymałości. Ogólnie przyjęty jest fakt, iż treningi nie powinny przebiegać codziennie, tylko, co drugi dzień, ponieważ ten czas jest potrzebny mięśniom, na swobodną ich regenerację i nie przemęczanie ich. Aby osiągnąć lepsze efekty i szybszy czas ich regeneracji, dzięki któremu możliwe będzie częstsze wykonywanie konstruktywnego treningu, powinno się wspomagać właśnie tak zwanymi odżywkami po treningu. Dzięki nim możliwe jest bardzo szybkie tempo regeneracji tkanek mięśniowych. Potrzebne jest to przy częstym treningu, ponieważ im bardziej jest on intensywny, tym mocniej narażony na uszkodzenia mięśni, jeszcze przez 48 godzin po wykonanym, intensywnym treningu.